Dámy a páni, přátelé kamarádi, rodino! Vzhledem k tomu, že křest nevyšel, tak sme se rozhodli pustit vám ven naše nové nahrávky i tak, celkem je to 5 písní které si můžete poslechnout bud na BANDZONE nebo na youtube kanále, no a my vám postupně ke každé písni něco hezkého i řekneme,abyste pochopili, co chtěl danným textem básník říci. Takže začal bych Madam Giselle

Zde je původním námětem a inspirací baletní hra od Adolpha Charlese Adama s názvem Giselle. Inspirací říkám proto ,jelikož naše píseň má děj oproti původní předloze lehce (lehce dost) pozměněný.

Giselle je venkovská dívka, která ráda tančí. Miluje ji Hilarion, ona má však miluje Albrechta. Giselle má slabé srdce a pod náporem odkrytých pravd umírá Albrechtovi v náručí. Po smrti se z ní stává jedna z lesních víl, které utancovávají pocestné k smrti a jedním z potulných pocestných je i Albrecht, kterého však Gisele zachrání a s půlnočními( v originále s raními ) paprsky se navždy loučí.

Ovšem ve finále naše pojetí celé písničky je o něčem jiném- Hlavní postava Albert ( v původním díle Albrecht) se hádá s autorem tohoto baletního díla Adamem Charlesem ( původním jmenem Adolph Charles Adam). Albert se nechce smířit , že jeho osud někdo napsal a že je tragicky danný tím, že mu Giselle nejdřív zemře v náručí a pak mu jako víla zmizí a snaží se ho přesvědčit ať konec přepíše. Autor Adam Charles mu vysvětluje, že je jenom vymyšlenou postavou a že na takové požadavky coby fiktivní postava nemá nárok a ať se svým osudem smíří.

Tedy vcelku se jedná o polemiku mezi tím zda si naše osudy samy plánujeme , či jsou danné a rozhodnutí už necháme na Vás milí posluchači,tudíž přejeme příjemný poslech